O Dos Vías

Dos Vías:  Eva Králová – zpěv, Zdeněk Martínek – kytara

dosvias-06-b

Zdeněk s Evou se setkali poprvé v září 2013, kdy Eva posílila jako zpěvačka plzeňskou flamenkovou formaci Fábrica Flamenca. Brzy zjistili, že se jim společně líbí nejen flamenco, ale i další hudební styly z nejrůznějších koutů světa. Vedle společného působení ve Fábrice se tedy věnovali i této „druhé koleji“ a občas hráli takové písničky pro přátele. Odezva byla pozitivní, a tak od léta 2015 vystupovali veřejně pod názvem Dos Vías (Dvě cesty).

Repertoár Dos Vías měl těžiště ve flamenku a španělských písničkách povahou flamenku blízkých. Vedle toho ale hráli i portugalské fado, turecké balady, sefardské, izraelské a cikánské písně, atd. A jako protipól měli v reprotoáru i coververze jazzových písniček, zejména od americké zpěvačky Melody Gardot. Tento rozmanitý reperotár sjednocoval Evin nezaměnitelný hlas a Zdeňkova akustická kytara.

Tříletou existenci dua Dos Vías ukončila tragická událost 14. května 2018 – Eva odešla z tohoto světa při autonehodě, kterou zavinil řidič protijedoucího vozidla.

 dosvias-27-b

 

(první foto: Milan Svoboda)